CELA SPAWALNICZA I ZAUTOMATYZOWANIE PROCESU SPAWANIA – SPRAWDŹ!

SKONTAKTUJ SIĘ

MARCIN ŚLEZIAK
Menadżer Produktu
+48 730 500 631
marcin.sleziak@tfm-robotics.pl

 

ZASTOSOWANIE ROBOTÓW WSPÓŁPRACUJĄCYCH

Roboty współpracujące to urządzenia dedykowane do przedsiębiorstw różnej wielkości. W każdym przypadku zwiększają efektywność i precyzję prac, skracając jednocześnie ich czas oraz kosztyStanowią kluczowe rozwiązanie dla automatyzacji procesów produkcyjnych, będąc istotnym składnikiem Przemysłu 4.0. 

OBSŁUGA MASZYN CNC

Coboty Techman Robot nadają się do obsługi maszyn jak każde inne ramiona robotyczne. Ich udokumentowaną i nieodzowną przewagą jest wbudowany system wizyjny. Dzięki niemu stanowiska z robotem możesz przenieść z jednej maszyny na inną w krótkim czasie i bez zbędnego pozycjonowania. To zrobi za Ciebie system kamery 2D. Ustawiając i nadpisując punkty pośrednie za poprzez odniesienie do znaku charakterystycznego umieszczonego na maszynie.

PALETYZACJA

Stacja paletyzująca Palletizing Operator to gotowe rozwiązanie przygotowane przez Tajwańskiego producenta robotów współpracujących Techman Robot. Paletyzator może obsłużyć jednocześnie dwa stanowiska paletowe pod kątem procesu paletyzacji i depaletyzacji. Pozwala także na przepakowywania produktów z jednej palety na drugą o innych rozmiarach lub docelowo w innej konfiguracji ułożenia opakowań.

KONTROLA JAKOŚCI

Wbudowany system wizyjny jest w stanie przeprowadzić bardzo szczegółową kontrolę obecności wymaganych elementów. Potrafi zweryfikować poprawność wykonania montażu lub innego zadania wymagającego wysokiej precyzji i powtarzalności. Zapisane w postaci zdjęć rezultaty kontroli niejednokrotnie mogą okazać się pomocne, choćby przy egzekwowaniu bezpodstawnych roszczeń reklamacyjnych.

PAKOWANIE

Przygotowanie opakowania, umieszczenie produktu w jego wnętrzu a także operacja oznaczania spakowanego kartonu np. etykietami. Takie zadania nie stanowią dla cobota serii TM żadnego problemu. Ponadto rozwiązanie daje nam możliwości sczytywania kodów 2D i ich archiwizowanie w celu dalszego przetwarzania.

SZLIFOWANIE / POLEROWANIE

Wszędzie tam, gdzie w procesie produkcyjnym obecne są etapy związane z precyzyjnym wykańczaniem powierzchni, takie jak szlifowanie lub polerowanie, ramię cobota TM z pewnością znajdzie swoje zastosowanie. Pomoże ono zrealizować zadaną przez operatora trajektorię ruchu. W połączeniu z odpowiednimi akcesoriami, bez wątpienia idealnie sprawdzi się w kontakcie z drewnem, metalem czy też innymi materiałami takimi jak tworzywa sztuczne.

MONTAŻ

Idealne rozwiązanie w przypadku konieczności pracy ramienia robota w bliskim kontakcie z operatorem. Coboty Techman Robot pomagają w realizacji precyzyjnych, trudnych a zarazem niezwykle istotnych zadań. Dzięki nim zwiększysz powtarzalność w procesie montażu przy jednoczesnym zredukowaniu do minimum możliwości wystąpienia ewentualnej wady. A co za tym idzie, ograniczysz koszty ich usuwania a nawet potencjalnych reklamacji.

KLEJENIE & DOZOWANIE

Funkcja wgrywania modelu przetwarzanego obiektu lub uczenia ramienia robota ruchu po określonej trajektorii umożliwia realizację wielu procesów. Należą do nich m. in. : aplikacja kleju, nakładanie powłok lakierniczych, jak również aplikację środków czyszczących i innych substancji.

SKRĘCANIE

Pobieranie śrub z dedykowanych systemów pozycjonowania i podawania oraz ich umieszczanie i dokręcanie z odpowiednim momentem. Proces monotonny, w którym nietrudno o pomyłkę w postaci pominięcia otworu montażowego. Zastosowanie cobota TM ogranicza do minimum możliwość wystąpienia takiego błędu oraz zapewnia precyzję na najwyższym poziomie.

OBSŁUGA WTRYSKAREK

Idealnie rozwiązanie przy procesach wymagających obtrysku podzespołów elektroniki i innych półproduktów. Sprawdza się zarówno przy wtryskarkach nisko, jak i wysoko ciśnieniowych. Poza zastąpieniem czynności uzbrajania gniazda maszyny robot TM może również odebrać gotową wypraskę, dokonać czynności kontrolnych lub montażu uzupełniającego. Na koniec uczestniczy w procesie pakowania towaru po wymaganej przerwie technologicznej.

ROZWIĄZANIA MOBILNE – AGV

Zastosowanie cobota Techman Robot w połączeniu z mobilnym wózkiem jezdnym to idealne rozwiązanie do obsługi kilku maszyn zlokalizowanych w różnych miejscach hali produkcyjnej. Taka alternatywa umożliwia zaopatrzenie maszyn w potrzebne do obróbki detale, odbiór gotowych elementów oraz ich przekazanie na stanowisko kontroli jakości i nie tylko.

SPAWANIE

Zalety wykorzystania robota w procesie spawania to przede wszystkim szybka instalacja oraz proste programowanie, dzięki czemu cobot może być stosowany w różnych miejscach. Współpraca cobota ze spawaczem pozwala na wysoką produktywność realizowanych działań, idealnie sprawdzi się zwłaszcza w produkcji małoseryjnej. Koszty zakupu są tu zdecydowanie niższe niż w przypadku stanowiska spawalniczego z robotem przemysłowym